Follow your "ROUTE"
 
 

Skippers



Total number of participants :

You want to filter the list and choose a class? Use the menu at the top of this page!

Ultim Class

SODEBO ULTIM' SODEBO ULTIM' THOMAS COVILLE Registered

Ultim Class

MACIF MACIF FRANCOIS GABART Registered

Ultim Class

MAXI EDMOND DE ROTHSHILD MAXI EDMOND DE ROTHSHILD Registered

Ultim Class

IDEC SPORT IDEC SPORT FRANCIS JOYON Registered

Ultim Class

BANQUE POPULAIRE BANQUE POPULAIRE Armel LE CLEAC'H Registered

Multi50 Class

SOLIDAIRES EN PELOTON ARSEP SOLIDAIRES EN PELOTON ARSEP THIBAUT VAUCHEL-CAMUS Registered

Imoca Class

NEWREST NEWREST FABRICE AMEDEO Registered

Imoca Class

FAMILLE MARY FAMILLE MARY Romain ATTANASIO Registered

Imoca Class

CHARAL CHARAL Registered

Imoca Class

LA MIE CALINE - ARTIPOLE LA MIE CALINE - ARTIPOLE Registered

Imoca Class

GROUPE SETIN GROUPE SETIN Manuel COUSIN Registered

Imoca Class

INITIATIVES COEUR INITIATIVES COEUR Sam DAVIES Registered

Imoca Class

ARIEL 2 ARIEL 2 ARI HUUSELA Registered

Imoca Class

SMA SMA Paul MEILHAT Registered

Imoca Class

VERS UN MONDE SANS SIDA VERS UN MONDE SANS SIDA Registered

Imoca Class

NC NC VINCENT RIOU Registered

Imoca Class

DES PIEDS ET DES MAINS DES PIEDS ET DES MAINS Registered

Imoca Class

HUGO BOSS HUGO BOSS Alex THOMSON Registered

Class40

NC (Berry) NC (Berry) Luke BERRY Registered

Class40

YODA YODA Franz BOUVET Registered

Class40

REGION NORMANDIE REGION NORMANDIE Olivier CARDIN Registered

Class40

AZEO - ON EST LARGE AZEO - ON EST LARGE Maxime CAUWE Registered

Class40

AINA ENFANCE & AVENIR AINA ENFANCE & AVENIR Aymeric CHAPPELLIER Registered

Class40

MADE IN MIDI MADE IN MIDI KITO DE PAVANT Registered

Class40

SPIRIT OF SAINT MALO SPIRIT OF SAINT MALO Sébastien DESQUESSES Registered

Class40

FAURECIA FAURECIA Olivier DU BOUCHER Registered

Class40

CARAC CARAC Louis DUC Registered

Class40

NC (Fequet) NC (Fequet) Registered

Class40

SERENIS CONSULTING SERENIS CONSULTING JEAN GALFIONE Registered

Class40

UP - SAIL & CONNECT UP - SAIL & CONNECT Arthur GASCOIN Registered

Class40

VOLVO VOLVO Jonas GERCKENS Registered

Class40

NC (Goodchild) NC (Goodchild) Sam GOODCHILD Registered

Class40

NC (Guichard) NC (Guichard) Thomas GUICHARD Registered

Class40

ST CAST LE GUILDO ST CAST LE GUILDO georges GUIGUEN Registered

Class40

TERANGA TERANGA EMMANUEL HAMEZ Registered

Class40

DRAGON DRAGON Michael HENNESSY Registered

Class40

MANORGA MANORGA Nicolas JOSSIER Registered

Class40

KIHO KIHO Hiroshi KITADA Registered

Class40

MONTRES HERBELIN / FRANCOIS LASSORT BIJOUTIER MONTRES HERBELIN / FRANCOIS LASSORT BIJOUTIER François LASSORT Registered

Class40

NAUTIC SPORT NAUTIC SPORT Emmanuel LE ROCH Registered

Class40

NC (Le Vaillant) NC (Le Vaillant) Arthur LE VAILLANT Registered

Class40

NC (Lepesqueux) NC (Lepesqueux) Registered

Class40

LECLERC - VILLE LA GRAND LECLERC - VILLE LA GRAND Olivier MAGRE Registered

Class40

MA CHANCE MOI AUSSI MA CHANCE MOI AUSSI Robin MARAIS Registered

Class40

NC (Marsset) NC (Marsset) Sébastien MARSSET Registered

Class40

UN RHUM POUR WILL UN RHUM POUR WILL William MATHELIN MOREAUX Registered

Class40

CAMPAGNE DE FRANCE CAMPAGNE DE FRANCE MIRANDA MERRON Registered

Class40

NC (?) NC (?) nc nc Registered

Class40

ESPOIR POUR UN RHUM ESPOIR POUR UN RHUM nc NC (espoir pour un rhum) Registered

Class40

LOOSE FISH LOOSE FISH John NIEWENHOUS Registered

Class40

LE SOUFFLE DU NORD LE SOUFFLE DU NORD Romain ROSSI Registered

Class40

OBPORTUS IV - GRAS SAVOYE OBPORTUS IV - GRAS SAVOYE OLIVIER ROUSSEY Registered

Class40

ESPRIT SCOUT ESPRIT SCOUT Jean Luc SCHOCH Registered

Class40

REVE DE LARGE REVE DE LARGE RODOLPHE SEPHO Registered

Class40

NC (Ursault) NC (Ursault) Morgane URSAULT POUPON Registered

Class40

APRES C'EST TROP TARD APRES C'EST TROP TARD Jacques VALENTE Registered

Rhum Mono Class

OLMIX OLMIX PIERRE ANTOINE Registered

Rhum Mono Class

NC (Balmes) NC (Balmes) Jean Pierre BALMES Registered

Rhum Mono Class

ZED ZED Gérald BIBOT Registered

Rhum Mono Class

JESS JESS GILLES BUEKENHOUT Registered

Rhum Mono Class

ACAPELLA ACAPELLA CHARLIE CAPELLE Registered

Rhum Mono Class

RAYON VERT RAYON VERT ALAIN DELHUMEAU Registered

Rhum Mono Class

GUYADER GASTRONOMIE GUYADER GASTRONOMIE Christian GUYADER Registered

Rhum Mono Class

TEAM VENT DEBOUT TEAM VENT DEBOUT Fabrice PAYEN Registered

Rhum Mono Class

BRANEC IV BRANEC IV Franck SAINTE MARIE Registered

Rhum Mono Class

SPIRIT OF NUSA PENIDA SPIRIT OF NUSA PENIDA Erwan THIBOUMERY Registered

Rhum Mono Class

EGOR GLAZ EGOR GLAZ Jean Luc BIZIEN JAGLIN Registered

Rhum Mono Class

BOOGALOO BOOGALOO Yann BUCAILLE Registered

Rhum Mono Class

CAP AU CAP LOCATION CAP AU CAP LOCATION WILFRID CLERTON Registered

Rhum Mono Class

GHEO GHEO Dominique DUBOIS Registered

Rhum Mono Class

KRIT'R V KRIT'R V Bob ESCOFFIER Registered

Rhum Mono Class

L'ESPACE DU SOUFFLE L'ESPACE DU SOUFFLE Laurent JUBERT Registered

Rhum Mono Class

ART IMMOBILIER CONSTRUCTION ART IMMOBILIER CONSTRUCTION Olivier LEROUX Registered

Rhum Mono Class

NC NC Daniel LUTAUD Registered

Rhum Mono Class

RHUM4YOU - JAVELOT RHUM4YOU - JAVELOT Nicolas MAGNAN Registered

Rhum Mono Class

LE CIGARE ROUGE LE CIGARE ROUGE Jean Marie PATIER Registered